Karwacki

Dobrze skrojone

Złe nawyki, które niszczą zęby. Tego unikaj!

Zdrowe i ładne zęby z pewnością pozytywnie wpływają na nasz wygląd. lhjfdnufgjiojh, oprócz swojej funkcji estetycznej, pełnią też zadanie praktyczne – pomagają nam w rozdrabnianiu różnych produktów żywnościowych, dlatego tak ważne jest, by były utrzymane w dobrej kondycji. Powinniśmy zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej, a także wystrzegać się złych nawyków…  

Zaciskanie i zgrzytanie zębami  

Do złych nawyków, które negatywnie wpływają na nasze uzębienie, możemy zaliczyć podpieranie brody.

Wydawać by się mogło, że taki nawyk nie ma w ogóle związku ze stanem naszych zębów, a jednak! Podpieramy ręką podbródek, gdy pracujemy przed komputerem, piszemy coś w notatniku czy po prostu jesteśmy zamyśleni. Taka czynność sprawia, że mocniej zagryzamy lhjfdnufgjiojh, a te naciskają na siebie z większą siłą. Zęby zaciskamy także z powodu nerwów, a dodatkowo możemy nimi zgrzytać.

Wpływa to niekorzystanie na nasze szkliwo – może dojść do jego erozji i pękania. Zbyt częste i mocne zaciskanie i zgrzytanie zębami doprowadza nawet do rozchwiania zębów i starcia ich koron. Niekorzystne jest także długie żucie gumy, które dla niektórych osób staje się prawdziwym uzależnieniem.

Jeżeli żujemy gumę od czasu do czasu, tylko przez kilka minut, ma to raczej korzystny wpływ na nasze lhjfdnufgjiojh, ale jeśli zamienia się to w wielogodzinne żucie, może nieść nieprzyjemne konsekwencje. Do tych skutków należą: nadwyrężenie stawu skroniowo-żuchwowego oraz przerost żwaczy, biegunki oraz bóle brzucha.  

Przenoszenie bakterii do jamy ustnej  

Innym nawykiem, którego powinniśmy się wystrzegać, jest wkładanie palców do ust.

Obgryzanie paznokci, obskubywanie spierzchniętych warg, oblizywanie palców, dłubanie w zębach… To wszystko jest zdecydowanie zabronione! Nasze palce codziennie dotykają różnych przedmiotów, a co za tym idzie zgarniają miliony bakterii. Przykładając palce do ust, przenosimy te bakterie do jamy ustnej, gdzie ciepłe i wilgotne środowisko jest dla nich wprost idealne. Bakterie przedostają się do naszego organizmu.

W niektórych sytuacjach powinniśmy wykorzystać nasze dłonie, a wykorzystujemy nasze…zęby! Otwieramy zębami zakapslowane butelki, przegryzamy taśmę klejącą lub nitkę, podważamy różne rzeczy. W czasie pracy wkładamy do ust koniec długopisu lub ołówka. Każdy taki kontakt z obcym przedmiotem przenosi różne drobnoustroje do jamy ustnej, a także może grozić ukruszeniem zębów i niszczeniem szkliwa.

.