Żelowe paznokcie

Żelowe paznokcie są dobrym rozwiązaniem dla tych kobiet, które lubią mieć zadbane dłonie, jednak nie mają czasu na to, by co kilka dni poprawiać swój manicure. Żelowe paznokcie są bardzo podobne do akrylowych, różnią się jednak tym, iż żelowe są mniej inwazyjne, co jednak za tym idzie także mniej trwałe.

Żel nakłada się na wcześniej przygotowaną płytkę paznokcia a następnie naświetla promieniami UV. Po około 3 minutach żelowa warstwa osiąga odpowiednią twardość.

Tak wykonany manicure utrzymuje się na paznokciach około 2 – 4 tygodni, co jest zależne od tego, jak szybko rosną paznokcie oraz od prowadzonego trybu życia. Ubytki, które będą pojawiały się wraz z tym, jak paznokcie odrastają, należy regularnie uzupełniać.

Jeżeli po nałożeniu żelowych paznokci nie będziesz o nie należycie dbała i odwiedzała kosmetyczki, to paznokcie odpadną. Podobnie będzie w przypadku, kiedy gołymi rękoma będziesz wykonywała ciężkie prace, które mogą uszkodzić żel i doprowadzić np.

do jego pęknięcia. Gdy będziesz już chciała usunąć paznokcie żelowe najlepiej udaj się z tym do profesjonalistki, gdyż ich samodzielne usuwanie może doprowadzić do zniszczenia także twoich naturalnych paznokci.