Karwacki

Dobrze skrojone

Żel, pianka, a może krem?

Dla skutecznego golenia za pomocą któregoś z bardziej tradycyjnych rozwiązań (brzytwa, maszynki ręczne jakiegokolwiek typu) trzeba skorzystać z preparatu, który zapewni poślizg, a także zmiękczy nasz zarost. Jest to szczególnie istotne w przypadku tych panów, których facjata porasta twardą i grubą szczeciną, która tak bardzo potrafi zirytować partnerkę. W takiej sytuacji warto sięgnąć po środki od renomowanych producentów. Pierwsza z opcji to pianka.

Jest wydajna, ale nie zawsze pieni się w satysfakcjonujący sposób. Nawet dość drogie i znane marki potrafią wypuścić na rynek piankę, z której niewiele mamy pożytku. Znacznie skuteczniejsze okazują się żele – są bardziej wydajne, doskonale się pienią i przy tym nawilżają skórę. Niedrogi żel zwykle sprawdza się znacznie lepiej niż tania pianka.

Jeśli komuś zależy na optymalnym stosunku ceny do jakości, warto zainteresować się kremami do golenia. Niegdyś były one szalenie popularne, teraz ich czas przeminął, ale wciąż są produkowane. Kremy są wydajne, wytwarzają obfitą pianę i dzięki glicerynie zapewniają idealny poślizg. Są też najtańszym dostępnym środkiem.

Aby ich używać, musimy jednak zaopatrzyć się w specjalny pędzel, najlepiej z naturalnego włosia.