Właściwy wzorzec kobiety

Rolą matki jest nie tylko wychowanie dzieci, wpajanie im odpowiednich wartości i wskazywanie życiowej drogi. W przypadku procesu wychowawczego córek matka jest także pierwszym i naturalnym wzorcem kobiecości. Od jej zachowań w dużej mierze zależy to, jak będzie w przyszłości funkcjonować córka już jako dorosła kobieta.

To kształtowanie następuje etapami, a strategicznie najważniejszy przypada na wiek nastoletni. Właśnie wtedy dziewczęta zaczynają zwracać większą uwagę na swój ubiór i ogólny wizerunek. To, jak ubiera się mama, jakich kosmetyków używa ma spore znaczenie.

Oczywiście nie ma tu mowy o prostym kopiowaniu, bo młoda kobietka musi kreować swój indywidualny styl i wyraz. Drogowskaz w postaci matki ma jednakże swoją wagę. Nadużywanie kosmetyków nie jest dobrą cechą, więc córka nie powinna jej przejmować.

W tym sensie posiadanie dziecka może nakierować rozsądną matkę, aby sama zachowywała się odpowiednio. Jeśli ten proces napotyka przeszkody, być może ich pierwotnym źródłem jest babcia dziewczyny, która też miała przekazać dobre wzorce?.