Karwacki

Dobrze skrojone

Twitter

Twitter to portal społecznościowy, który powstał w roku 2006. Swoim użytkownikom oferuje przede wszystkim możliwość tweetowania, czyli dodawania krótkich, często jednozdaniowych wpisów na wybrany przez siebie temat.

Twitter stał się jednym z najbardziej popularnych, obok Facebooka, portali społecznościowych, który w swoim gronie użytkowników posiada tak znane osobistości jak Barack Obama, papież Franciszek czy Oprah Winfrey. Twitter w dzisiejszym społeczeństwie sieciowym stał się czymś na kształt szeroko dostępnego notatnika, dziennika czy mikrologa, który pozwala innym użytkownikom śledzić stanowiska i opinie osób znanych oraz rozpoznawalnych, ale nie tylko.

Jedną z najbardziej znaną funkcją tego portalu społecznościowego jest możliwość tworzenia tak znanych Twitterowych Rewolucji, czyli protestów organizowanych przy pomocy Twittera. Dzięki temu organizowanie protestów, strajków ma większą „siłę rażenia” i pozwala aktywistom osiągnąć większy rozgłos, a co za tym idzie powodzenie i sukces.