Karwacki

Dobrze skrojone

Tunele obkurczające w maszynach pakujących

Maszyny pakujące są odpowiedzialne za zgrupowanie i zapakowanie danych produktów. Odpowiednio wyposażone są w stanie owinąć w termokurczliwą folię różne artykuły, a także stworzyć z nich spójny pakiet. Z kolei tunele termokurczliwe wykorzystuje się do obkurczania tak przygotowanych opakowań. Nowoczesne tunele są niezwykle skuteczne i wydajne.

Odpowiednia konserwacja zapewnia długą żywotność elementów grzewczych, a także niskie zużycie energii elektrycznej. Pakiety obkurczane w tunelach są zgrzewane równomiernie. Na każdą stronę opakowania działa taka sama siła grzewcza. Strumień gorącego powietrza skutecznie obkurcza pakiety.

Takie tunele to idealne rozwiązanie przemysłowe. Nowoczesne urządzenia są całkowicie bezpieczne dla środowiska i spełniają wszystkie wymogi higieny pracy. Tunel obkurczający przepływowy wyposażony jest w odbiorczy stolik rolkowy. Nagrzewnica wydaje gorący nadmuch powietrza i równomiernie obkurcza opakowania.

Inne tunele obkurczające cechują się bocznymi nagrzewnicami, które używa się w przypadku kartonów i pakietów o dużych wymiarach.