Karwacki

Dobrze skrojone

Rower Woom vs. Frog – porównanie marek

Kiedy planujemy kupić dziecku rower, zaczynamy się rozglądać pomiędzy różnymi propozycjami, tak aby przekonać się, który z nich najlepiej będzie pasował do dziecka i do tras, które planujemy pokonywać. To też oznacza, że powinniśmy poznać mocne i słabe strony każdej z marek, bo tylko wówczas będziemy w stanie określić, która spełni oczekiwania zarówno nasze, jak i dziecka. Im lepiej dobierzemy taki rower, im wygodniej dziecku będzie się na nim jeździło, tym większa będzie szansa, że będzie to jedna z jego ulubionych form spędzania wolnego czasu.

Jak to wygląda?

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić jakiej marki rowery dziecięce są nam proponowane, a następnie zacząć je ze sobą porównywać, stopniowo odrzucając kolejne propozycje. Może się okazać, że zaczniemy się interesować marką Woom i Frog.

Wówczas musimy poznać jak najwięcej szczegółów na ich temat, bo tylko wówczas będziemy w stanie podjąć odpowiednią decyzję. Warto wiedzieć, że rowery tej drugiej marki są trochę cięższe, a więc warto to wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli nasze dziecko zalicza się raczej do tych drobnych i ważących mniej niż przeciętne dzieci w tym wieku. Dzieje się tak dlatego, że marka Woom oferuje nam więcej elementów plastikowych, z kolei w marce Frog mamy więcej elementów wykonanych z aluminium. Dodatkowo warto powiedzieć, że rowery Frog mają sylwetkę bardziej wyprostowaną, znowu Woom delikatnie pochyloną do przodu, a to oznacza, że powinniśmy sprawdzić, która z nich bardziej będzie odpowiadała naszemu dziecku.

To także warto wziąć pod uwagę

Rozważając zakup roweru jednej z tych marek warto wziąć również pod uwagę siłę, jaką dziecko będzie musiało zastosować, aby kręcić pedałami.

W rowerach marki Woom potrzeba będzie tej siły znacznie mniej, niż będzie to miało miejsce w rowerach Frog. Co prawda nie powinno to mieć większego wpływu podczas samej nauki jazdy, jednak później może się okazać, że nasze dziecko przy bardzo szybkim pedałowaniu, będzie te pedały gubiło, nogi będą mu z nich spadały, ponieważ będą się one obracały zbyt szybko. Obydwa rowery mają ograniczenie skrętu kierownicy, a to oznacza, że nie można nią tak całkiem swobodnie obracać, co będzie miało wpływ na bezpieczeństwo naszego dziecka podczas jazdy. Z pewnością warto porównać ze sobą te dwie oferty i zdecydować, która z nich najlepiej będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom i jednocześnie będzie wygodna dla naszego dziecka. Oczywiście idealnie będzie, jeśli dziecko będzie mogło się przejechać na każdym z tych modeli, dlatego też, warto ich szukać w profesjonalnych sklepach rowerowych.