Karwacki

Dobrze skrojone

Podstawowe zasady pielęgnacji paznokci

Abyś mogła cieszyć się pięknymi, zadbanymi paznokciami wcale nie musisz regularnie odwiedzać kosmetyczki i przeznaczać sporych sum pieniędzy na manicure. Wystarczy, że podczas codziennych czynności i zabiegów pielęgnacyjnych będziesz przestrzegała kilku podstawowych zasad. Zacznij od dbania o skórki. Staraj się je natłuszczać oraz nawilżać a także zrezygnuj z ich wycinania i odpychania.

Do pielęgnacji skórek możesz używać kremów lub olejków, a także specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków, które mają formę pisaka lub lakieru do paznokci. Kosmetyki te zmiękczają skórki i odżywiają naskórek wokół paznokci, dzięki czemu cały paznokieć wygląda estetycznie. Staraj się chronić dłonie i paznokcie nosząc rękawiczki. Dotyczy to nie tylko sezonu zimowego, kiedy to na zewnątrz panują minusowe temperatury niszczące dłonie.

O noszeniu rękawiczek pamiętaj też wykonując domowe obowiązki, np. podczas mycia naczyń czy prac w ogrodzie. Pamiętaj także, że twoje paznokcie to nie otwieracz do butelek czy nóż do taśmy. Bardzo łatwo jest bowiem je uszkodzić np.

otwierając nimi listy czy rozrywając paczki, dlatego też staraj się w tym celu paznokci nie wykorzystywać.