Nie obgryzaj paznokci

Stres, nerwy czy nawet zwykła nuda często przyczyniają się do obgryzania paznokci. Niektórzy idą nawet o krok dalej i zabierają się za skórki.

Nie ma się zatem co dziwić, że ich dłonie wyglądają na bardzo zaniedbane i nieestetyczne. Obgryzanie paznokci to nawyk bardzo trudny do zwalczenia, jednak jego zaprzestanie to niewątpliwie pierwszy krok ku pięknym dłoniom i zdrowym paznokciom.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają powstrzymywać przed tym niezbyt przyjemnym przyzwyczajeniem. Są to np.

produkty o konsystencji kremu lub olejku, które aplikuje się na paznokcie i skórki. Można stosować także specjalne preparaty przypominające lakier do paznokci.

Kosmetyki te mają gorzki, nieprzyjemny smak, dlatego też za każdym razem, gdy przyjdzie ci na myśl obgryzanie paznokci i już zaczniesz zbliżać palce do ust, bardzo szybko ten pomysł porzucisz. Dodatkową zaletą preparatów przeciw obgryzaniu paznokci jest też to, że zazwyczaj posiadają w swoim składzie witaminy, które pomogą w odbudowie zniszczonej płytki paznokcia.