Młoda i piękna

Pierwsze kilkanaście lat życia odgrywa bardzo ważną rolę dla każdej dziewczyny, która za jakiś czas stanie się stuprocentową kobietą. Kwestia ta bywa trudna, ponieważ wiek nastoletni rządzi się swoimi prawami. Okres „burzy i naporu” czasami przybiera formy skrajne, ale bardzo wiele zależy od rodziców i tego, czy będą potrafili trafnie rozpoznać potrzeby córki.

To dla nich także czas rosnącej dumy, bo na ich oczach maleńka córeczka pięknieje i zyskuje szlif, który pozostanie w jej urodzie na kolejne lata. Bycie nastolatką ma ten walor, że uroda jest wówczas nieskażona trudami życia i przynajmniej do pewnego momentu wolna od wpływu chemicznych preparatów kosmetycznych. Te mogą być bardzo pomocne i jeszcze o tym napiszemy, ale złoty środek to szalenie ważna sprawa.

Póki zatem dziewczyny mogą cieszyć się młodzieńczością, warto ją eksponować, a nie ukrywać pod tonami makijażu. Znów kłaniają się rodzice, którzy w tej materii powinni mieć coś do powiedzenia. Jeszcze przyjdzie czas, by podkreślać swoje atuty innymi sposobami.