Maseczki dla urody

Bardzo ciężko byłoby znaleźć kobietę, która nigdy nie nakładała na swoja twarz maseczki. Ich głównym zadaniem jest poprawa kondycji naskórka. Przez którą rozumie się jego odnowę, odżywianie, złuszczenie, usuwanie trądziku, zaskórników i łojotoku. Zabieg kosmetyczny związany z wykonaniem maseczki można wykonać zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym jak i w zaciszu domu.

Przepis na doskonałą i tanią maseczkę

Wybierając konkretną maseczkę należy najpierw określić jaki posiadamy rodzaj cery. Można mieć skórę mieszanką, tłustą, naczynkową, suchą. Każdy rodzaj odznacza się innymi cechami. Ten parametr uzależnia dobór składników stanowiących substancje maseczki, a także częstotliwość jej wykonywania. Tłusta cera to dość problematyczny typ. Ponieważ często występują na niej zaskórniki i pryszcze.

W dodatku bardzo ciężko walczy się z notorycznie pojawiającym się łojotokiem. Jednak na wszystko znajduje się rada i istnieją maseczki niwelujące jej minus. Zdecydowanym plusem jest fakt, że damy z tłustą cerą znacznie później posiadają oznaki upływu lat w postaci zmarszczek. Cera z suchą skórą nie pozwala używać zbyt wysuszających kosmetyków. Warto często ją nawilżać. Cera mieszana posiada cechy wyżej opisanych. Jest jednym z najlepszych typów skóry. Cera naczynkowa silnie reaguje na zmiany temperatury, wszelkie uszkodzenia i źle dobrane kosmetyki. Łatwo występującej zaczerwienienia w postaci pajączków np. na policzkach.

Ważna jest także kwestia oczekiwanego efektu po przeprowadzonym zabiegu. Jeżeli go nie osiągamy po kilku seriach być może stosujemy nie ten rodzaj maseczki, jaki powinniśmy. Dlatego ważne jest również posiadanie odpowiedniej wiedzy. Samodzielne wykonanie maseczki nie jest problematyczne! Jedyny warunek to pamiętanie o tym, na jakie produkty nasz organizm reaguje alergicznie. Najprawdopodobniej większość potrzebnych składników do jej wykonania znajduje się w Twojej kuchni. Ponieważ maseczki to zabiegi kosmetyczne, które można przeprowadzić z użyciem:

  • Płatków owsianych
  • Oliwy
  • Bananów
  • Adwokado
  • Ogórka
  • Truskawek
  • Białek jajek
  • Jogurtu

Aby nałożyć maseczkę należy w pierwszej kolejności dokładnie umyć i osuszyć twarz. Dopiero potem, najlepiej za pomocą szpatułki nakładać przygotowany krem, papkę lub mazie. Po odczekaniu określonego czasu – najlepiej 20-40 minut można spłukać z twarzy substancje. Następnie po zlikwidowaniu maseczki warto przemyć skórę odpowiednio dopasowanym do jej typu tonikiem. To pomoże przywrócić naturalne pH i zapobiegnie wystąpieniu niepożądanych efektów ubocznych.

SukienkiMM