Karwacki

Dobrze skrojone

Maseczka z kakao

Kakao oprócz wyśmienitego smaku, posiada również wiele cennych właściwości dla naszej skóry. Przede wszystkim maseczka z kakao ma właściwości nawilżające oraz natłuszczające.

Kakao wykazuje również działanie ochronne na skórę i jest produktem hipoalergicznym, dlatego z powodzeniem może być stosowane nawet przez alergików i osoby ze skórą wrażliwą. Kakao wykazuje również działanie kojące i zapobiega nadmiernej utracie wody.

Maseczkę z dodatkiem kakao można przygotować w bardzo prosty sposób, ponieważ wystarczy wymieszać kilka łyżeczek z wybranym olejem roślinnym lub miodem i nałożyć na twarz na jakieś 15-20 minut. Oprócz tego kakao poprawia koloryt skóry, dlatego z powodzeniem może być być dodawane do domowych peelingów, aby zachować zdrowy odcień skóry.

Oprócz tego ma działanie ujędrniające i zapobiega powstawaniu rozstępów i z tego właśnie względu będzie świetnym dodatkiem do peelingów ujędrniających i antycellulitowych oraz wygładzających skórę. Oprócz tego nasz peeling będzie miał wspaniale odprężający zapach.