Maseczka z drożdży

Wiele osób ma problem z trądzikiem, który niestety nawet po licznych kuracjach specyfikami prosto z apteki nie znika. Skutecznym sposobem walki z trądzikiem może być domowa maseczka z drożdży, której sposób przygotowania jest wyjątkowo prosty. Wystarczy jedynie przygotować jedną czwartą kostki świeżych drożdży, które wymieszać należy z odrobiną ciepłego mleka. Gdy już mieszanina ma konsystencję papki należy ją zaaplikować gruba warstwą na twarz i inne obszary ciała pokryte podrażnieniami.

Taką maseczkę należy trzymać przynajmniej dwadzieścia minut na twarzy.Zawarte w drożdżach mikroelementy i witaminy w tym czasie bardzo polepszą stan naszej skóry. Maseczkę należy stosować wedle potrzeb, ale co najmniej kilka razy w tygodniu w przypadku zmian trądzikowych. Ma ona działanie łagodzące podrażnienia, a także wysuszające zmiany skórne.

Jeślioprócz trądziku występuje również suchość skóry można dodać do mieszaniny odrobinę olejku rycynowego, który odżywi skórę, powodując, że będzie lepiej nawilżona.