Karwacki

Dobrze skrojone

Mapa samochodowa

Wyruszając w podróż autem musimy pamiętać o zabraniu ze sobą wielu przeróżnych rzeczy. Wśród nich musi znaleźć się mapa samochodowa, w którą koniecznie trzeba się wyposażyć przed każdym wyjazdem.

Oczywiście nie jest to jedyna rzecz, o jakiej należy pamiętać – tak samo ważny jest przegląd pojazdu czy też wyznaczenie odpowiedniej trasy do celu, natomiast mapa samochodowa nadal pozostaje nieodłącznym elementem naszych samochodowych wojaży. Co ciekawe, wiele osób mimo korzystania z nawigacji GPS, która zdaje się miała wyprzeć tradycyjne mapy samochodowe, nadal nie wyobraża sobie jazdy właśnie bez mapy – dzieje się tak, gdyż nawigacja GPS może w pewnych sytuacjach nie wystarczyć.

Brak zasięgu, zasilania czy nawet informacji geograficznych mogą spowodować, że taka nawigacja będzie dla nas bezużyteczna. Wtedy z pomocą przyjdzie nam tradycyjna mapa samochodowa, z której możemy skorzystać niezależnie od miejsca pobytu czy dostępu do zasilania.

Jak kupić dobrą mapę samochodową?

To oczywiście zależy od tego, jakiej tak w zasadzie mapy szukamy. Może być to mapa całego kraju lub też tylko bardzo dokładna mapa samochodowa konkretnego regionu.

Zawsze warto brać pod uwagę skalę mapy, gdyż to właśnie ona będzie decydować o tym, jak dokładana jest dana mapa. Dodatkowo, koniecznie należy zwrócić uwagę także na to, aby mapa była czytelna oraz wskazywała wszystkie te informacje, które są dla nas ważne – w przypadku map samochodowych są to między innymi informacje dotyczące dróg głównych czy podrzędnych.

Tylko w ten sposób będziemy mieli bowiem pewność, że skorzystamy z mapy wtedy, kiedy będziemy tego najbardziej potrzebować, a mapa samochodowa będzie w stanie zastąpić nam często wykorzystywaną dziś nawigację GPS. W przeciwnym razie możemy mieć spore problemy, aby odnaleźć potrzebne nam informacje, a to może skutkować zgubieniem się, co z kolei może doprowadzić do tego, że do celu dojedziemy z wielkim opóźnieniem lub też nie dojedziemy wcale.