Karwacki

Dobrze skrojone

Jaki prostownik do samochodu

Jakie mamy rodzaje prostowników? Prostowniki standardowe to najprostsze i jednocześnie najtańsze koszt takiego prostownika to około pięćdziesięciu złotych, w zasadzie to sam transformator do użytku w samochodzie jest wystarczający. Prostowniki mikroprocesorowe dające możliwość ładowania akumulatora bez odłączania od instalacji, regulują prąd ładowania oraz odsiarczają akumulator.

Prostowniki trakcyjne, które są przystosowane do ładowania dużych akumulatorów i raczej nie znajdą zastosowania w samochodach. Po tej krótkiej charakterystyce widać, że nie potrzebujemy wielkiej sumy pieniędzy, aby zakupić prostownik i używać go bez względu na to, jaki samochód w danych chwili posiadamy.

Wiele firm będzie oferowało nam różne prostowniki, podobnie jak w każdej innej dziedzinie każdy stara się mieć ofertę lepszą od konkurencji produkować i sprzedawać coraz wymyślniejsze sprzęty, chociaż tak naprawdę nie mają wcale lepszych parametrów nie „robią” nic innego niż tańsze odpowiedniki, ale mają więcej migających diod, światełek i wydają się być lepsze od tych podstawowych. Jeśli zastanawiamy się ile chcemy wydać na prostownik to przede wszystkim po prostu zdecydujmy się na jego kupno, a to czy zakupimy go za pięćdziesiąt złotych, czy o kilkadziesiąt więcej prawdopodobnie nie będzie miało większego znaczenia.

Na pewno warto, aby kupić go nowego, aby w razie popsucia móc go reklamować to w zasadzie powinno być dla nas najważniejsze. Zawsze możemy zdać się na mechanika, który za samą diagnozę weźmie więcej pieniędzy niż wartość prostownika.