Karwacki

Dobrze skrojone

Firmy też korzystają z social mediów

Mogłoby się wydawać, że social media to fajna zabawka dla indywidualnych osób. Możemy pochwalić się, gdzie byliśmy, co czytaliśmy, jak się czujemy. Jednocześnie możemy przez cały czas obserwować wpisy od innych osób i dowiadywać się na bieżąco co się z nimi dzieje.

Jednak warto pamiętać, że z możliwości jakie dają social media, coraz częściej korzystają też firmy, a to może być okazją do znalezienia fajnie płatnej pracy.

Przede wszystkim dla klientów

Jeżeli zastanawiamy się, dlaczego firmy dołączają do social mediów, to powinniśmy wiedzieć, że przede wszystkim dla klienta. Właściciele takich firm mają świadomość, że w ten sposób klientom łatwiej będzie się z nimi kontaktować, a to oznacza, że będą też mieli do danej firmy większą życzliwość.

To dlatego, że przy takiej formie kontaktu można liczyć na to, że dana osoba szybciej nam odpisze, że szybciej będziemy mogli rozwiązać nasz problem. Dodatkowo firmy mające swoje konto w social mediach bardzo często właśnie tam umieszczają informacje na temat swoich promocji, nowych produktów, czy innych ważnych rzeczy, a to oznacza, że w krótkim czasie będą w stanie dotrzeć z wiadomością do sporej ilości odbiorców. Oni też będą mogli pod danym wpisem komentować, co uważają na ten temat, czy faktycznie są zainteresowani taką ofertą, a to pozwala firmie oszacować ewentualną sprzedaż produktu.

Dlatego też każdego dnia nowe firmy dołączają do grona tych, które za pomocą social mediów nawiązały kontakt ze swoimi klientami.

Poszukiwanie pracowników

Za ogłoszenia zamieszczane w radiu, telewizji czy w gazecie trzeba płacić, a i tak nie zawsze gwarantują one odpowiedni zasięg. Dlatego właśnie coraz więcej firm decyduje się na to, aby poszukać współpracowników przez social media.

Na swojej stronie umieszczają ogłoszenie, że potrzebują pracowników, informują, jakie mają wymagania i co w zamian oferują, a także podają sposób, w jaki zainteresowane osoby mogą się z nimi skontaktować. Wówczas mają pewność, że taka informacja, wstawiona za darmo, w krótkim czasie dotrze do szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo mają też pewność, że trafi ona do tych, którzy faktycznie są zainteresowani ofertą danej firmy, a więc może się okazać, że taki pracownik będzie bardziej zaangażowany w rozwój firmy.

Warto zobaczyć, co social media mogą zaproponować firmom. Może się okazać, że będzie to idealne miejsce na reklamę firm. Wówczas będą miały ułatwiony kontakt na linii firma – klient, a to jest naprawdę ważne, jeśli chce się odnieść sukces.