Karwacki

Dobrze skrojone

Dlaczego warto stosować maseczki pod swój typ skóry?

Codzienną pielęgnację skóry twarzy najlepiej wzbogacić o zastosowanie maseczki pielęgnacyjnej, ponieważ przynosi to zdecydowanie lepsze efekty. Najlepiej takie zabiegi wykonywać dwa razy w tygodniu, aby nasza cera była zawsze gładka i wypoczęta.

Jednak najlepiej obserwować naszą skórę i dodać jej dodatkowego nawilżenia i odnowienia zawsze wtedy, gdy tego potrzebuje, dlatego bez najmniejszych obaw maseczki do twarzy można stosować częściej. Przygotowując maseczki do twarzy w domowym zaciszu, mamy pełną kontrolę nad składem takiego specyfiku i oczywiście pełną dowolność.

Najlepiej dobierać składniki aktywne tak, aby dostosowane były do naszych potrzeb skóry. Najpierw warto ustalić jaki typ skóry posiadamy.

Taką mini-diagnozę można wykonać samemu w domu i wcale nie trzeba korzystać z opinii specjalisty. Skóra normalna w ciągu dnia zbytnio się nie przetłuszcza ani nie przesusza.

Jeśli jednak nasza skóra ma tendencję do zbytniego świecenia się w ciągu dnia, z pewnością jesteśmy posiadaczkami cery tłustej. Jeśli po całym dniu w makijażu odczuwamy ściągniecie, dostrzegamy na swojej skórze przesuszone partie, możemy być pewni, że nasza skóra ma tendencje do nadmiernej utraty wody i jest sucha.