Karwacki

Dobrze skrojone

Blogerzy

Bloger w dzisiejszej sieci społecznościowej to nie tylko rodzaj aktywności w czasie wolnym, ale już zawód lub praca na pełen etat. Dzisiejsi blogerzy stają się autorytetem w wielu dziedzinach, wyznaczają trendy, są opiniotwórczy. Czasem bloger posiada większy autorytet niż dziennikarze czy komentatorzy w telewizji.

Blogi internetowe, na które można się natknąć w Internecie dotyczą różnego rodzaju tematów. Od porad kulinarnych, po zdrowy styl życia, przed makijaż, trendy w modzie, kończąc na polityce. Aktywność blogerów w Internecie jest wysoka, na każdym blogu ukazują się posty parę razy w tygodniu, przez co ich opinia na dany temat jest bardziej aktualna niż opiniotwórcze programy publicystyczne w radiu czy telewizji.

Co ciekawe, prowadzenie bloga może przynieść danej osobie dochody finansowe, które opiewają na kwotę średniej wypłaty w Polsce. Dochód przychodzi głównie z reklam, współpracy ze sklepami czy konkretnymi firmami czy przedstawiania konkretnych produktów. Bloger to przede wszystkim recenzent, który swoją opinią, buduje poglądy internautów.